Country choice:

Cirkev Essénsko - Kresťanská, Slovensko
CEK
Slobodne sa navzájom podeliť o lásku Božiu

Základné kamene

Naša viera sa zakladá na základnom pochopení Boha ako nášho milujúceho Otca.


Ľudská rodina

Boh stvoril bez výnimky všetkých ľudí ako svoje deti. Preto je každý človek akéhokoľvek vierovyznania mojou sestrou, mojím bratom. A ako milujúci Otec si Boh želá, aby sa jeho deti navzájom milovali a vážili. Považujeme sa za časť jednej veľkej ľudskej rodiny, z ktorej nie je nikto vylúčený. Vojny, vraždy a diskrimináciu, nech sú aj „v mene Boha" alebo z iných dôvodov, chápeme výslovne ako akt proti vôli Otca.

 

Sloboda

„Sloboda jednotlivca je tým najvyšším cieľom a najvyššou hodnotou. Končí sa tam, kde naráža na slobodu iného."


Toto motto definovala naša hlava cirkvi, PAX Immanuel II., už ako 16-ročný ako svoje životné krédo.

 

Boh dal nám ľuďom na cestu obrovské množstvo možností a slobodu rozhodovania. Úlohou náboženstva by malo byť túto slobodu neobmedzovať, ale vždy podporovať a zviditeľňovať. Preto si každého vážime ako sebaurčujúcu individualitu. Cirkev Essénsko-Kresťanská  nemá iných členov okrem svojich kňazov. Takže sa človek nestáva členom po záväznom vstupe alebo rituáli, ale jedine tým, že sa ním cíti byť vo svojom srdci. Našimi kňazmi, biskupmi a kardinálmi sú ženy a muži, z ktorých väčšina žije v partnerských zväzkoch a majú svoje rodiny a zamestnanie, prípadne sú spätí s inými náboženskými spoločnosťami.


Bez hriechu

Výskumy dokázali, že časti Starého a Nového zákona, kde je Boh popisovaný ako trestajúci pomstiteľ a ľudia ako hriešnici, sa zakladajú na nesprávnej interpretácii.

Ježiš nám ukázal opak.

Viete si predstaviť milujúceho otca, ktorý daruje svojim deťom temperament a slobodu v rozhodovaní, aby ich potom, keď ich použijú, obviňoval a trestal? My nie!

Chápeme každého človeka ako Bohom milovaného a tým je jeho jedinečnosť dokonalým vyjadrením jedného aspektu Boha. Vina a peklo sú výmyslom ľudí, ktoré vzniknú vtedy, ak dovolíme aby strach obmedzil nášho nekonečného ducha a otvorené srdce, ktoré nám Boh daroval.

Chceli by sme vás vyzvať k tomu, aby ste tento strach hodili za hlavu.

 

Päť princípov Boha

Chápeme lásku ako najmocnejšiu silu v Univerze a ostatne ako jedinú cestu ako sa stať časťou Krista, získať dokonalosť a navrátiť sa späť k Bohu.

 

Vo viere nadobúdame poznanie toho, že žijeme, aby sme sa učili a ďalej rozvíjali, a teda sme už dali súhlas pre všetky nami zvolené učebné procesy.

 

Cesta k vnútornej čistote vedie cez pochopenie všetkých ostatných ľudí.

 

Len cez absolútnu dôveru v Boha môžeme byť my sami takými, akými skutočne sme: časťami Boha.

 

V akceptácii spoznávame, že sme si rovní a všetci máme rovnaký pôvod v Bohu.

 

 

 

Kalendár akcií
« Júl 2024 »
PoUtStŠtPiSoNe
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

1 akcia

14. 7. 2024 - Bohoslužba (Biskupka Novotná Natália)
Po kliknutí získate podrobnejšie informácie.
15
16
17
18
19

1 akcia

19. 7. 2024 - Bohoslužba (Kňažka Ilková Eva)
Po kliknutí získate podrobnejšie informácie.
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
Copyright 2013 - 2024 © Cirkev Essénsko - Kresťanská, Slovensko